Цибуля. СВ газети «Хазяїн» № 7 2022

Автор: TTT22 от 5-03-2024, 12:19, просмотров: 76

0 Название: Цибуля. СВ газети «Хазяїн»
Номер/дата выпуска: № 7 (144), липень, 2022
Ответств. за выпуск: Д.Г. Терентьєв
ISSN: 2306–0743
Изд-во: ТОВ «ВД "Хазяїн"»
Страниц: 64
Формат: pdf
Размер: 50,61 Мб
Язык: українська

Тема випуска: "Цибуля": інформація про найпопулярніший і найчисельніший рід овочевих рослин, який за ботанічною номенклатурою називається алліум (лат. - Allium) або просто - цибуля.
Кожен власник навіть невеликої ділянки землі хоч раз садив цибулю. Здається, які із цим процесом можуть виникнути складності? Купив сівок, скопав грядку і посадив на приблизно рівній одне від одного відстані ці маленькі цибулинки. Але до редакції надходить багато запитань на цю тему.
Ну що ж, давайте розбиратися, що треба робити і як, щоб отримати добрий урожай великих головок, без гнилі та вад.
Для багатьох у типовому розумінні цибулею називається цибуля ріпчаста (Allium сера). Одним із видів цибулі є другий не менш популярний овоч - часник (Allium sativum). Виділяти його з роду неправомірно, особливо з огляду на те, що саме часник древні римляни називали «алліум», що означає пекучий, він і дав назву роду.
Загалом на земній кулі налічують понад 600 видів цибулі. До цибулевих овочів належать й інші менш поширені культурні рослини: цибуля-батун, цибуля-порей, цибуля-шнітт, цибуля-слизун, цибуля багатоярусна, цибуля-шалот, цибуля запашна, а також дикорослі їстівні види цибуль (наприклад, черемша тощо). Незважаючи на схожість цибулі з іншими представниками сімейства лілейних, їх можна безпомилково відрізнити за запахом (якщо потерти лист, стебло або цибулину будь-якої цибулі).

d o w n l o a d :

Категория: Дом сад огород

Поделиться
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.